Karierni tabor (julij 2022): Z nami do novih znanj in kompetenc

Karierni centri UL med 4. in 8. julijem 2022 organiziramo niz brezplačnih delavnic, s katerimi boste okrepili svoje socialne, komunikacijske in računalniške kompetence. Kakovostne delavnice z izbranimi strokovnjaki vam prinašajo znanja, s katerimi izboljšujete svojo zaposljivost.

Študentke in študente Univerze v Ljubljani vabimo k prijavi in udeležbi!

karierni tabor_krovno POPR cover

Delavnica

Vsebina in izvajalec

Snemanje in montaža videov z gsm (5 ped. ur)

• Uvod v filmsko razmišljanje, zakonitosti vizualnega pripovedništva,
  • razvoj scenarija: od ideje do scenarija,
  • snemanje in uvod v montažo,
  • osnovni elementi, ki jih običajno podpira vsaka aplikacija: Moduli (rezanje, efekti, grafike, korekcija barv, avdio …)
  • osnovne tehnike osvetljevanja in zajema zvoka,
  • osnovne in naprednejše tehnike snemanja in
  • postprodukcija: programi za obdelavo fotografij.

Izvajalec: Dražen Štraden

Fakulteta za družbene vede, P19

4. 7. 2022 ob 9:00

10-urni tečaj Excel napredni

• Priprava seznama podatkov v obliki preglednice in možnosti nadzorovanega vnašanja podatkov s poudarkom na omejevanju napak pri samem vnašanju,
  • razvrščanje podatkov po različnih kriterijih in prikaz želenih podatkov z uporabo filtrov,
  • uporaba vrtilnih tabel in vrtilnih grafikonov za analiziranje podatkov in pridobivanje različnih povzetkov ali agregiranih vrednosti,
  • normalizacija podatkov, ki omogoča učinkovitejše delo s podatki, gradnjo podatkovnega modela z uporabo tabel in relacij,
  • uporaba orodja Power Query za zajem podatkov s spleta, njihovo preoblikovanje in uporabo v Excelu,
  • uporaba orodja Power Pivot, kontrolnikov in časovnic za izdelavo nadzornih plošč, ki temeljijo na podatkih iz podatkovnega modela,
  • uporaba orodja 3D Maps za geografsko vizualizacijo podatkov.

Izvajalec: izr. prof. dr. Mitja Dečman

Fakulteta za upravo, P11

4. 7. 2022 ob 13:30,

5. 7. ob 13:00 in 6. 7. ob 13.00

TUKAJ

Protokol in bonton (4 ped. ure)

Ali lahko profesorje tikamo? Se lahko ženska predstavi moškemu? Se lahko rokujemo sede? Ali so vizitke že zastarele? V petkah na Triglav in v natikačih v gledališče? Kožne ali črne nogavice za ženske? Rjavi ali črni
čevlji za moške? Ali »black tie« pomeni obvezno črno kravato ali kaj drugega? Na delavnici “Protokol in bonton” bomo spoznali osnovne značilnosti protokola in bontona, ki nam lahko olajšajo še tako nepredstavljive trenutke in zagate.

Izvajalka: doc. dr. Jana Arbeiter

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, 1039(1B)

5. 7. 2022 ob 9.00

TUKAJ

Psihološki dejavniki uspeha v življenju in pri študiju (3 ped. ure)

Na delavnici bomo govorili o stresu, njegovih vplivih na življenje, načinih sproščanja in preprečevanja nelagodnih ter stresnih situacij. Spoznali boste tudi najbolj učinkovite tehnike sproščanja, ki vam bodo v pomoč na poti do boljšega in bolj sproščenega življenja ter študiranja in opravljanja izpitov.

Izvajalec: prof. dr. Matej Tušak

Fakulteta za socialno delo, P3

6. 7. 2022 ob 9:00

TUKAJ

Okrepitev pisnega komuniciranja (3 ped. ure)

Na delavnici se boste naučili:
· temeljnih pravil poslovnega komuniciranja,
· poslovno sprejemljivega obdobja za odziv,
· način odziva glede na izziv,
· prijazne poslovne komunikacije.

Izvajalka: Petra Hercog

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, Predavalnica 1039(1B)

7. 7. 2022 ob 9:00

TUKAJ

Tehnika pogajanj (4 ped. ure)

Na pogajanjih boste spoznali:

• kako javno nastopiti tako, da vas bodo poslušali;
  • kako se pripraviti na pogajanja, da vas ne bo med pogajanji bolela glava;
  • na kaj je treba paziti med pogajanji ter po zaključku pogajanj;
  • kako določiti zgornjo in spodnjo mejo v pogajanjih;
  • kako (pre)živeti čustva v pogajanjih;
  • kdaj ponudimo koncesijo drugi strani;
  • kdo prvi vpraša za znesek osebnega dohodka (plače), ko se pogajamo o zaposlitvi;
  • na kaj je treba biti pozoren, ko se pogajamo z drugimi kulturami;
  • kako spoznati taktiko salami in druge izbrane taktike ter kako se pred njimi braniti.

Izvajalec: izr. prof. dr. Boštjan Udovič

Fakulteta za družbene vede, P19

7. 7. 2022 ob 13:00

12-urni tečaj Adobe Illustrator

Na delavnici se bomo seznanili z osnovnimi operacijami in orodji za pripravo tako digitalnih kot tudi tiskanih kreativ. Naučili se bomo risanja preprostih oblik, ilustracij, vstavljanja besedila in uporabe tipografije ter uvažanja grafičnih elementov, kot so fotografije. Začetna delavnica vam bo služila kot osnova za spoznavanje programa in širine možnosti oblikovanja, ki jo le-ta omogoča. Vključuje tudi praktične vaje.

Izvajalka: asist. Alja Herlah

Biotehniška fakulteta, stavba agronomije in krajinske arhitekture – 2. nadstropje na levo – računalniška učilnica KA računalniška 1.

6. 7. 2022 ob 13.00, 7. 7. in 8. 7. ob 9.00

Prijave

Prijava na delavnice poteka preko POPR-a, povezave so zapisane v tabeli.
V POPR študenti UL vstopijo preko skupine Študenti UL s svojo veljavno digitalno identiteto UL.

Imate vprašanje?

Dodatne informacije: