Dogodek: Izzivi v tujini (12.–13. oktober 2022)

Mednarodna mobilnost je izjemna priložnost za pridobivanje novih izkušenj, za nadgradnjo kompetenc in za izboljšanje znanja tujih jezikov, obenem pa je zahteven premik iz znanega okolja v novo sredino.

Študijska izmenjava ali opravljanje prakse v tujini je lahko ena izmed najbolj koristnih izkušenj, ki jih boste pridobili med študijem. Je enkratna priložnost, da dobite neprecenljive nove izkušnje, se naučite ali utrdite znanje tujih jezikov ter pridobite nove veščine.

Zato ne zamudite predstavitev v okviru dogodka Izzivi v tujini, ki potekajo le enkrat na leto in na katerih boste dobili ključne informacije za pripravo na študijsko izmenjavo ali prakso v tujini:

•     informacije o vrstah mobilnosti in pretekle izkušnje študentov,
  •     možnosti štipendij,
  •     priložnosti za delovne izkušnje v tujini.

Na predstavitve v okviru dogodka Izzivi v tujini vas vabimo 12. in 13. 10. 2022 ob 14.00 na Fakulteto za družbene vede UL. Z Izzivi v tujini se tako priključujemo evropskim Erasmus dnevom, ki potekajo med 13. in 15. 10. 2022.

Sreda, 12. 10. 2022, FDV, velika predavalnica, 14.00–18.00

S ključnimi informacijami o odhodu na študijsko izmenjavo ali prakso vas bodo opremili:

• ERASMUS +, Urška Ravnik in Erika Bolčina, Služba za mednarodno sodelovanje UL
  • EUTOPIA, Tjaša Nabergoj, Raziskovalno razvojni center UL - EUTOPIA
  • JAVNI ŠTIPENDIJSKI, RAZVOJNI, INVALIDSKI IN PREŽIVNINSKI SKLAD RS, Katja Cankar, Štipendije in programi Ad futura in EducationUSA center
  • EURES, Mateja Grajzar, EURES
  • ASEF, Maruša Sirk, ASEF in štipendist ASEF, Gašper Grad
  • HIŠA EU, Kristjan Kos in Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji, Matej Škorjak

V odmoru med predstavitvami pa ne zamudite Tržnice mednarodnih priložnosti, kjer bodo sodelovali: Erasmus+, Javni sklad za razvoj kadrov in štipendije, služba EURES, Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje, Hiša Evropske unije v Ljubljani, Francoski Inštitut, Nemško veleposlaništvo, ASEF ...
Prijavite se v POPR-u >>

Četrtek, 13. 10. 2022, FDV, P 18, prvo nadstropje

Drugi dan Izzivov v tujini bodo potekale posamezne predstavitve:

Predstavitev Francije kot študijsko ali raziskovalno okolje? - 14.00 –15.15
Bi radi spoznali Francijo kot študijsko ali raziskovalno okolje? Če se želite seznaniti:

• s francoskim visokošolskim sistemom,
  • s štipendijami, ki so na voljo,
  • s poklicnimi priložnostmi v Franciji,
  • s potrebnimi jezikovnimi potrdili,

vabljeni na predstavitev, ki jo bo v angleščini pripravila gospa Marion Hamonou s Francoskega inštituta. Prijavite se v POPR-u>>

Predstavitev štipendijskih programov DAAD - 15.30–16.30
Nemška služba za akademsko izmenjavo (DAAD) predstavlja različne študijske programe, ki so primerni za študente in diplomante, študente doktorskega študija podoktorskega študija in mlade znanstvenik ter visokošolske učitelje in znanstvenike. Štipendijske programe bo predstavila gospa Eva Grešak z Veleposlaništva Zvezne republike Nemčije. Predstavitev bo v slovenskem jeziku.
Prijavite se v POPR-u>>

Karierne priložnosti v institucijah EU - 16.40–17.40
Študentka ambasadorka Maja Kalin bo predstavila karierne priložnosti v institucijah Evropske unije.
Prijavite se v POPR-u>>

Vabljeni k prijavi in na dogodke!