30.09.2023
Krepitev vloge kariernih centrov v celostni obravnavi študentov: »Karierni centri UL: Opremljeni za karierno pot«
Karierni centri UL ponujamo širok razpon različnih aktivnosti – od svetovanj do delavnic in srečanj z delodajalci. Obstoječe aktivnosti, ki pokrivajo področje kariernega svetovanja, načrtovanja in razvoja kariere, želimo razširiti in nadgraditi na tak način, da bodo k udeležbi spodbujale vse skupine študentk in študentov (tudi študente s posebnim statusom, s posebnimi potrebami, v stiski, študente, ki so podvrženi nasilju, študente s skrbstvenimi obveznostmi, študente z drugimi osebnimi okoliščinami). Vsebinsko smo okrepili svetovanja, tako da bodo omogočala tudi informiranje in podporo študentkam in študentom s posebnimi okoliščinami. Preko e-pošte ali preko portala POPR se prijavite na individualno svetovanje, na katerem vam podamo informacije in pomagamo poiskati podporo ter pomoč.
Če ste pred zaključkom študija in iščete svojo prvo zaposlitev, obiščite dogodke, na katerih lahko pobliže spoznate različne delodajalce in izveste, kako oni vključujejo različne posameznike v svoje delovno okolje.
Za razvoj veščin, ki vam bodo pomagale pri učinkovitem študiju, zmanjševanju stisk in pri načrtovanju ter vodenju kariere, vas vabimo na delavnice, ki jih za vas organiziramo karierni svetovalci in na katerih lahko pridobite tudi koristne informacije o različnih vrstah podpore.
Več o projektu
Karierni centri UL bomo v okviru razpisa Krepitev vloge kariernih centrov v celostni obravnavi študentov razširili in prilagodili našo ponudbo, da bomo še dodatno izboljšali poklicno usmerjanje, karierno orientacijo, podporo študentom s posebnimi potrebami in posebnim statusom ter krepili kompetence mladih za potrebe trga dela. Osredotočili se bomo na vse študente, ne glede na njihove specifike in osebne okoliščine.
Načrti za aktivnosti v okviru razpisa so konkretizirane in osredotočene na posebne skupine študentov:
- študenti s posebnim statusom
- študenti s posebnimi potrebami
- študenti v stiski, ki lahko negativno vpliva na duševno zdravje
- študenti z učnimi težavami
- študenti, ki so podvrženi nasilju, ki pomeni poseg v telesno in psihično integriteto osebe
- študenti s skrbstvenimi obveznostmi
- študenti z drugimi osebnimi okoliščinami
Aktivnosti projekta:
- Priprava sistemske rešitve za vključevanje posebnih skupin študentov in oblikovanje poti za zmanjševanje osipa pri zaključku študija
- Boljša podpora za izbiro študija za posebne skupine študentov in podpora posebnim skupinam študentov
- Predstavitev kariernih poti alumnov, ki so v času študija spadali v posebne skupine študentov
- Sodelovanje s predstavniki trga dela in alumni
- Sodelovanje z institucijami, ki pokrivajo področje dela z mladimi s posebnimi potrebami
- Nadgradnja obstoječih vsebin in razvoj novih e-vsebin za vodenje kariere
- Promocija in informiranje
Vodja projekta: Tamara Boh ()
Odbor Varuhinje študentov je v sklopu projekta »KC UL: Opremljeni za karierno pot« pripravil smernice o enakosti in vključevanju na Univerzi v Ljubljani. Smernice so dostopne tukaj (pdf).