30.07.2021

Ghent University ponuja odlično karierno priložnost!

Ghent University ponuja odlično karierno priložnost! Kandidati z doktoratom ali vsaj 4-letinimi raziskovalnimi izkušnjami, prijavite se za delo na področju nudenja podpore raziskovalcem za izboljšanje prijav za pridobivanje EU sredstev za raziskave in inovacije.

Izvorni opis delovnega mesta:

At the central EU team of Ghent University, we are looking for a full-time Thematic EU Account Manager, in the domain of Digital, Industry and Space (according to the Horizon Europe funding programme). This position is open for people with a PhD or at least 4 years of research experience. You will join a young enthusiastic team of like-minded people, each with their own thematic expertise and giving you opportunities to develop your own initiatives and to follow training courses. The main task of the EU thematic account manager is to provide better support to researchers in acquiring European research and innovation funds, by focusing on improving the quality of applications. This position focuses on the European Horizon Europe Cluster "Digital, Industry and Space", but also entails related funding sources such as EU partnerships.

Za več informacij obišči: https://bit.ly/3rgsJTG

Rok za prijave je 15. 8. 2021