14.09.2021

Konferenca SI predsedstva Svetu EU

Vabljeni ste na konferenco slovenskega predsedstva Svetu EU z naslovom "Vseživljenjska telesna dejavnost", ki bo 24. septembra 2021. Potekala bo v živo v hotelu Rikli Balance ob Blejskem jezeru.

Prednostna tema bo vseživljenjska telesna dejavnost (tudi v luči pandemije COVID-19). Namen konference je spodbujanje oblikovanja programov vseživljenjske telesne dejavnosti in usmerjanje pozornosti na sisteme za spremljanje telesne zmogljivosti. Program vključuje razprave o izzivih telesne (ne) dejavnosti, vseživljenjski udeležbi v športu, rekreaciji in vadbi, pa tudi o tem, zakaj bi morala Evropa spremljati telesno zmogljivost, spodbujati medsektorsko sodelovanje in kakšna je vloga medijev pri spodbujanju telesne dejavnosti.

Konference se bodo udeležili številni domači in mednarodno priznani strokovnjaki s področja splošne telesne dejavnosti, predstavniki Evropske komisije, športnega gibanja, generalni direktorji EU za šport in druga zainteresirana javnost. Potekala bo v angleščini.

Potrebne so predhodne prijave, in sicer  najpozneje do 10. septembra 2021. Morebitna vprašanja lahko zastavite na

Več informacij na voljo tukaj: Vseživljenjeska telesna dejavnost.pdf

pexels-karolina-grabowska-4498606