19.10.2021

Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje

Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje univerzitetnim diplomantom/kam omogoča pridobitev dodatne strokovne usposobljenosti za reševanje nalog varstva okolja in ohranjanja narave v njihovih matičnih državah.

Program traja od šest do dvanajst mesecev in vključuje večtedenski intenzivni tečaj nemščine. Inštitucije, ki gostijo udeležence, so univerze, raziskovalni inštituti, podjetja in društva v Nemčiji. Najboljši štipendisti se lahko potem prijavijo tudi na 6-mesečni financirani projekt izveden v Sloveniji.

Prijave potekajo 2x letno vsako leto. Vse podrobnejše informacije na voljo v tej datoteki: Fellowships.pdf

pexels-yan-krukov-8199708