05.12.2021

Virtualni študijski obisk EUIPO / Virtual study visit at EUIPO

Urad Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) z veseljem najavlja začetek svojih novih pobud: Virtualni obiski.

Virtualni obisk bo vključeval informacije o uradu EUIPO na splošno in njegovih praksah, različnih oddelkih, splošne informacije o Pan-Europan Seal Programme, želene profile, postopek prijave in izbora ter program in načrt usposabljanja.

Imeli boste priložnost, da pridobite več informacij o EUIPO in stopite v kontakt z Uradom pred prijavo na Pan-Europan Seal Programme.

Prijava

The European Union Intellectual Property Office (EUIPO) is glad to announce the launching of its new initiatve: Virtual Visits.

The virtual visit will include information about the EUIPO in general and its practices, its differents departments, general information about the Pan-European Seal Programme, profiles needed and related tasks, as well as the application and selection process, on-boarding programme and training plan.

You will have a change to learn about the EUIPO and have a first touch with the Office before application to Pan-European Seal Programme.

Registration