05.12.2021

Virtualna simulacijska vaja zveze EUTOPIA na temo zakona o digitalnih storitvah v EU

Univerza Vrije v Bruslju skupaj z ostalimi partnericami zveze EUTOPIA (Univerza v Ljubljani, Univerza v Warwicku, Univerza CY Cergy Paris, Univerza v Göteborgu in Univerza Pompeu Fabra v Barceloni), za svoje študente pripravlja simulacijsko vajo parlamentarnega zasedanja EU. Študenti UL vabljeni k prijavi (do 17. decembra) in sodelovanju!

Kdaj? 10. in 11. februar 2022

Kje? Na spletu. Zagotovljen bo dostop do ustreznega predavanja univerze VUB.

Kaj? Simulacijska vaja o pogajanjih med institucijami in znotraj njih glede osnutka zakona o digitalnih storitvah v EU. Upoštevajte, da bo simulacija potekala v angleškem jeziku. Potrebno je zadostno znanje angleščine.

Zakaj? S to vajo se oblikovanje politike v EU prenese v prakso, saj študentom omogoča, da iz prve roke pridobijo izkušnje o institucionalnih pogajanjih, pravilih in strategijah v EU.

Ob koncu simulacijske vaje študenti prejmejo značko zveze EUTOPIA.

Več info v tej datoteki: 2022_simulacija.docx

thumbnail_Winter School