17.01.2022

Delavnica HPC in FEM: Komercialna programska oprema

Tematika delavnice je uporaba komercialno dostopnih rešitev za numerične simulacije na zmogljivih superračunalnikih (HPC). Spoznali se boste s teoretičnim ozadjem, povezovanjem in delom na HPC-ju ter z uporabo komercialne programske opreme Ansys. Osredočili se boste na uporabo metode končnih elementov (FEM) ter njeno implementacijo v okolju Ansys. Pri tem boste naredili preskok na uporabo superračunalnika HPC-FS, ter se seznanili z njegovo uporabo. Delavnica je namenjena vsem, ki jih zanima uporaba inženirskega znanja z uporabo sodobnih visoko zmogljivih računalnikov.

Delavnica se izvaja v intenzivnem trodnevnem formatu, z uporabo računske gruče HPC-FS. Tematike so predstavljene v različnih oblikah, vključno s formalnimi predavanji, praktičnimi vajami in individualnimi primeri. Po opravljeni delavnici bodo imeli udeleženci poglobljeno znanje uporabe visoko zmogljivih računalnikov za inženirske aplikacije.

Ciljna publika: Delavnica je namenjena raziskovalcem ter študentom tehničnih ved in inženirjem v podjetjih, ki jih zanima uporaba večjih računalniških virov pri numeričnih analizah.

Priporočeno predhodno znanje: osnove FEM, osnove programiranja, osnovna uporaba Linux

Več informacij in prijava na delavnico je dostopna tukaj.