19.01.2022

Napovednik aktivnosti VIU 2022 za študentke in študente

Dragi študenti/ke, vabljeni k udeležbi na aktivnostih, ki potekajo v okviru mreže univerz Venice International University (VIU). V konzorcij VIU je trenutno vključenih 20 univerz iz 15 držav in 4 kontinentov, tudi Univerza v Ljubljani.

Aktivnosti potekajo v večkulturnem, mednarodnem in interdisciplinarnem okolju v Benetkah, na otoku San Servolo in predstavljajo odlično priložnost za kritično delo v heterogenih skupinah. Prav tako vam omogočajo tudi vzpostavitev mednarodnih stikov za razvoj kariernih poti v znanosti, diplomaciji, nevladnih organizacijah in ostalih kreativnih poklicih.

Poleg izmenjav VIU omogoča različne programe poletnih in zimskih šol, intenzivne tematske seminarje za študente druge in tretje stopnje, mednarodno akademijo za doktorske študente, pripravništvo v podjetjih v Italiji in na članicah univerz VIU ter štipendije za prizadevne in delovne študentke in študente, ki aktivno sodelujejo pri različnih dodatnih aktivnostih v okviru programa Globalizacij. Aktivnosti potekajo v angleškem jeziku ter v manjših skupinah (okrog 12 študentk in študentov).

Več informacij na voljo na spletni strani UL