09.06.2022

Razpis za denarno pomoč študentom v stiski

Fundacija Študentski tolar razpisuje poziv za dodelitev nepovratne denarne pomoči študentom v socialni stiski, in sicer v višini 200 do 300 EUR. Rok za predložitev vlog je 30.6.2022 oz. najkasneje do porabe sredstev.

Razpis je namenjen vsem študentom, ki niso v delovnem razmerju in imajo v študijskem letu 2021/22:

- status študenta na višjih strokovnih šolah, ki so vpisane v Centralno evidenco udeležencev vzgoje in izobraževanja (CEUVIZ) ali visokošolskih zavodih, ki so vpisani v Evidenčni in analitski informacijski sistem visokega šolstva v Republiki Sloveniji (eVŠ)

- denarna pomoč se lahko dodeli študentom iz prejšnjega odstavka s tujim državljanstvom z urejenim začasnim ali stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji, vendar le v primeru, da poleg zgornjega pogoja, hkrati izpolnjujejo še vse naslednje, ki jih morajo ob enem izpolnjevati tudi državljani RS iz prejšnjega odstavka:

- prosilec ima odprt bančni račun pri izbrani banki (ne glede na državo) najmanj šest polnih mesecev

- prosilec ima davčno številko v Republiki Sloveniji

- prosilec ni vpisan na visokošolski ali višješolski zavod iz prejšnjega odstavka kot študent na izmenjavi oz. študent na praksi

Razpis najdete tu.

Obenem imajo za študente v stiski, ki imajo status študenta na eni izmed lanic UL, odprte še naslednje razpise:

- subvencionirane jezikovne tečaje

- subvencionirane strokovne tečaje

- brezplačno lektoriranje diplomskih in magistrskih nalog

- brezplačne vstopnice za ogled SNG Drama Ljubljana