24.11.2022

Efnilov nagradni natečaj za magistrska dela 2023

Evropska zveza državnih jezikovnih ustanov (EFNIL) vabi k sodelovanju na natečaju za najboljša magistrska dela v Evropi na področju rabe jezika, jezikovne politike in večjezičnosti.

Magistrsko delo lahko obravnava katerikoli evropski jezik, delo pa mora biti napisano v enem od uradnih jezikov Evropske unije. Prednost  bodo imela magistrska dela, ki analizirajo in obravnavajo politične ukrepe ali politike.

Kandidati lahko prijavijo svoja dela, če obravnavajo:

• dvojezično učenje jezika
  • strategije poučevanja jezika
  • uporabo jezka v večjezičnih okoljih
  • cilje in učinke jezikovnih politik
  • primerjalne študije jezikovnih politik
  • jezikovne tehnoologije in večjezičnost
  • prevajanje in tolmačenje

Dela, ki jih kandidati prijavljajo, morajo biti končana in zagovarjana leta 2022.

Nagradili dobo tri dela, nagrada za najboljše delo je 1500 €, najboljša dela bodo objavili na svoji spletni strani in v zborniku konference EFNIL, na kateri bodo lahko zmagovalci tudi predstavili svoja dela.

Rok za prijavo je 15. januar 2023.

Več informacij