08.12.2022

Nagradni natečaj 2022/23 za magistrska in doktorska dela

Slovenski raziskovalni inštitut (SLORI) razpisuje nagradni natečaj za zaključna magistrska in doktorska dela.

Kandidati lahko prijavijo naloge, ki obravnavajo slovensko skupnost v Italiji, njeno vlogo v naselitvenem in družbenem prostoru, razvojne procese na družbenem, kulturnem, političnem, gospodarskem, pravnem in izobraževalnem področju, medetnične odnose, identitetne in jezikovne prakse.

Na razpisu ne morejo kandidirati kandidati z diplomskimi nalogami prve bolonjske stopnje, kandidirajo pa lahko kandidati z diplomami štiriletnih študijskih programov.

Zmagovalno doktorsko nalogo bodo nagradili z 800 €, magistrsko pa s 400 € nagrade.

Rok za oddajo nalog je 16. januar 2023.

Več informacij