Kje in kako smo aktivni

Karierni centri Univerze v Ljubljani vas preko različnih dejavnosti spodbujamo, da ste že v času študija čim bolj aktivni, da se udeležujete različnih dogodkov, se povezujete z delodajalci, pridobivate dodatne spretnosti in tako poskrbite za svojo čim boljšo zaposljivost po končanem študiju.

Aktivnosti KC UL so v celoti brezplačne in dosegljive na vseh fakultetah in akademijah Univerze v Ljubljani.

Vabimo vas, da se povežete z vašo/-im karierno svetovalko/-cem in se udeležujete:

• kariernih informiranj in svetovanj;
  • delavnic, ki jih prirejamo na posameznih fakultetah in akademijah;
  • delavnic, ki potekajo v okviru kariernih taborov za študente vseh članic (samoocena, iskanje zaposlitve, karierni načrt, razgovor, osebna in pisna predstavitev in druge);
  • posvetov o izzivih v tujini, podjetništvu, pripravništvu in drugih vsebinah;
  • kariernih dni na fakultetah in akademijah;
  • Skype svetovanj s svetovalci iz tujine;
  • hitrih zmenkov z delodajalci;
  • predstavitev delodajalcev na fakultetah in akademijah in obiskov v njihova delovna okolja.

O nas_kje in kako smo aktivni_slika

Kaj pridobim, če se vključim v dejavnosti?

• Prepoznam svoje potenciale, karierne interese, prednosti in priložnosti, kar mi omogoča odgovorno, pravočasno in aktivno načrtovanje lastne kariere.
  • Razvijam funkcionalna znanja in spretnosti, ki so pomembna za boljšo zaposljivost, na primer kako se dobro predstaviti delodajalcu, kako mi pri tem pomaga komunikacijska in druga tehnologija; kako raziskati delovanje podjetij ali institucij, s katerimi želim sodelovati.
  • Izvem informacije o možnostih študijskih izmenjav, praks, projektnega dela ter aktualnih dogajanj na področju trga dela v Evropski uniji.
  • Vzpostavljam stike in povezave s predstavniki delodajalcev in se aktivno vključujem v različne mreže in skupnosti.

O vseh dogodkih, ki potekajo na vaši fakulteti ali akademiji, novicah, prostih delovnih mestih in drugih kariernih priložnostih boste najbolje obveščeni, če se boste prijavili na tedenske elektronske novice Kariernih centrov ali se boste povezali s karierno/-im svetovalko/-cem na vaši fakulteti ali akademiji.